HomeMAINAvrupa Birliği

Avrupa Birliği

Avrupa Birliği Avrupa Birliği  Avrupa Birliği Avrupa Birliği
Bir de Rusya için ambargo konusu var ki çok önemli. Dikkate almalı. Avrupa’ya pek bulaşmamalı. Avrupa artık ABD yörüngesinde. Bizim yaptığımız denge siyasetini (ABD Rusya) ne Almanya ne İngiltere Fransa Avrupa yapamadı. Bu çok önemli. Rusya’ya çöp satmıyor artık. Boş beleş siyasetçiler Avrupalılar
Hong Kong – Çin ticari işbirliği TR ve Rusya arasında yaşanıyor, daha da derinleşecek, bu hattın potansiyeli büyük
Kuzey Güney
+ Afrika+Hindistan+Türkistan
+Hong Kong+Çin+Tayvan
Avrupa siyasi coğrafyası içerisinde yer alan on adet ülkede, ki aralarında Türkiye de vardır Avrupa birliği dışarısında tutulmuşlardır. Bu ülkelerde Balkanlar’daki ülkelerde ve Türkiye’de Müslüman ağırlıklı nüfus bulunması Avrupa Birliği’nin konuya miyop gözlerle yaklaşmasından ötürü birlikleşme söz konusu olamamıştı.
Avrupa’nın felsefesinde işbirliği ve birliktelik değil aslında feodal ayrılıklar geçerlidir. Avrupa’nın zihniyeti tamamen feodalite zihniyetidir, küçük küçük bölünmüş yapılar tercih edilmektedir din birliği yaklaşımından ötürü de Avrupa iktisadi birliğin ötesinde bir siyasi ve askeri birlik ortaya koyamamaktadır.
1856 yılından beri Avrupa siyasi coğrafyasının bir parçası olan Türkiye ise bu birliğin dışında kalmanın sancılarını çekmektedir. Fakat Avrupa’nın bu konuda hiçbir kaygısı yoktur Türkiye’ye tamamen bir tampon ülke gözüyle bakılmaktadır ve bu bakış açısı giderek daha da çoğalacaktır.
Türkiye ile bir bütünleşme hiçbir zaman programlarında olmamıştı karşılıklı yalanlar, aldatmacalar Avrupa birliği ile olan ilişkilerimizin temelinde yer almaktadır. Türkiye açısından mümkün olabilecek olan aynı sosyolojik yapıları paylaştığı Akdeniz ülkeleri ile birlikte bir birlik arayışı olmalıdır, Akdeniz havasındaki Kuzey Afrika ülkeleri de dahil olabilir.
Avrupa’nın yaklaşımı birlik değil fakat bölünmüşlük feodal bölünmüşlük yaklaşımıdır. Mitolojiye baktığımız zaman Avrupa ve Asya isimlendirmeleri Türkiye ile ilişkilidir. Bosphorus tarafından bu iki kıta birbirinden ayrılmaktadır fakat Avrupa Roma bilgeliğini hiçbir şekilde içselleştirmediği için olaylara küçük küçük mikro hesaplarla yaklaşmaktadır. Bir strateji koyamamaktadır. Çünkü Avrupa 25 yıl arayla iki tane Dünya Savaşı’nı topraklarında yaşamış ve bütün Avrupa şehirleri tarumar olmuştur, hala da akıllanmamıştır demek ki derinlerde yatan aslında barbarlıktır, Roma hiç değildir hiçbir şekilde değildir.
“Avrupa’nın anası Anadolu.
Bu bir alman yazar tarafından yazılmış türkçeye de çevrilmiş olan bir kitaptır. Avrupalılar kendi Avrupa tarihlerinin köklerini hep Türkiye’deki kazılarla tespit etmeye çalışıyorlar. O zaman neden bu dışlama. Türkler yedi tane dinde yer almışlardır. Avrupa ise hristiyanlık ayrımcılığı tamamen uygulamaktadır.
Türkiye’nin Avrupa içlerindeki tarihi 600 yılı aşkındır Hindistan içindeki tarihi 1000 yılı aşkındır böylesine bir medeniyet birikimi nasıl olur da dışlanır. Avrupa’nın bir de Hind Avrupa dilleri tezi vardır. Barbar Avrupa tarihsel bağlarının olmadığı eski Yunana eski Hinde bağlamaktadır kendini işte.

Subscribe For Latest Updates
And get notified every monday at 8:00 am in your mailbox
Previous article
Next article
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular