HomeMAINMedeni Yaşam ve Yüz Tanıma Sistemleri

Medeni Yaşam ve Yüz Tanıma Sistemleri

Türkiye’de sokaklar ile daha güvensiz hale gelmektedir. Uyuşturucu kullanımındaki artışlar mafyalaşmadaki artış sokaklarda silahlı çatışmalar ve öldürme yaralama olayları sokaklardaki anarşik yapının tezahürleridir. Şehirler büyük ölçüde ana meydanlar ana caddeler kamera sistemleri ile donatılmıştır. Bunun neticesinde elektronik ortamda trafik cezaları kesilmektedir. Asayiş olaylarında da bu teknikler kullanılmaktadır sokaklarda güvenliğin sağlanması açısından yüz tanıma sistemlerinin de devreye alınarak zanlıların suçluların otomatik olarak tanınması ve takip edilmesi önem kazanmaktadır. Çünkü caniler suçlular sokaklarda ellerini kollarını sallayarak dolaşabilmektedirler.

Kadın cinayetleri genç insanların sokaklarda öldürülmeleri yaralanmaları günlük vakalar haline gelmiştir. Bu şekilde ciddi önlemlerin alınması önem kazanmaktadır.

Trafikte yollarda seyreden araçların da tartışmalar münakaşalar neticesinde ölümlü olaylara yol açılması da Çoğalan bir seyir izlemektedir araçlar sürekli olarak kornalarını kullanarak gürültü kirliliğine yol açmaktadırlar zorunlu olmadıkça korna kullanımının gereksiz kullanımı da cezalandırılmalıdır. Yaya girdiklerinde hiçbir şekilde yavaşlamamaktadırlar.

“Bir üniversite kampüsünde sigara izmariti ve çekirdekler çöp kutularına rağmen ısrarla yere atılıyor. Rezalet. Gofret kağıtları ve su şişeleri sıranın gözüne saklanıyor, sakız sıraya yapıştırılıyorsa, geri dönüşüm ayrıştırma kutularına ısrarla olmaması gerekenler kasıtlı atılıyorsa daha büyük bir sorunla karşı karşıyayız. Burada temel insanlık vecibeleri ve medeni bir yaşamın kurallarına adapte olamayan bir güruh var demektir. Evet çocuklarını Einstein gören veliler tablonuz böyle. Muhtemelen evladınız evde sigarayı yere atmıyor ama kampüste atıyor, üstelik bundan da bir delikanlılık gösterisi çıkarıyor. Burada eğitim lüzumsuz kaynak israfıdır. Bu biyoloji eğitilemez. Nitekim sonuçlarını görüyoruz. Bana yetki verseler bunları eğitirim. Mum gibi olurlar hem de. 

Yüz tanıma sistemli kameralar anında cezayı e -devlet üzerinden yazacak bankadan tak diye kesilecek ceza anında sesini duyacak uygulamadan bak bakalım bunu yapar mı? Aynısını trafik için yapmak zorundayız. Babilden 2500 yıl sonra sözde okumuş barbarlar kenti ve medeniyeti yıkıyor. “Kent bedevileri” bunlar. Terminal kenefine çevirdiler ülkeyi.
Yüzlerce sayfa atık kağıdı arkasını yazarım diye kıyıp atamıyorum. Biz kasaba okullarında bu bilinci kazandık. Millattan önce değil 40 yıl önce” @ProfKUcuncu


Subscribe For Latest Updates
And get notified every monday at 8:00 am in your mailbox
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here


Most Popular